‘We wilden deze stagiair niet laten gaan’

Linda Beurse begeleidde stagiair Rob van der Knaap. ‘Zijn studievakken sluiten goed aan bij wat het Rijksvastgoedbedrijf doet.’ Er is contact met de Hogeschool voor meer stagiairs en het team wilde Van der Knaap houden. Hij werkt nu naast zijn studie bij de sectie contractmanagement.

Vergroot afbeelding Linda Beurse en Rob van der Kamp
Beeld: RVB/Bart van Vliet
Linda Beurse en Rob van der Knaap

Van der Knaap is student 3e jaar HBO Vastgoedkunde, hoorde over het Rijksvastgoedbedrijf (RVB), pakte de telefoon en informeerde naar een stageplek. ‘Hij is ambitieus en kwam zo gedreven over dat ons team snel overstag ging’, vertelt Linda Beurse, stagebegeleider van Rob van der Knaap. ‘Omdat zijn opleiding zo goed aansloot bij wat wij doen bij de sectie zagen we direct een match. Hoewel we als sectie al heel lang niet actief stagiairs benaderden, realiseerden we ons dat het harstikke leuk is om iemand in ons team te hebben die met een frisse blik naar de werkzaamheden kijkt en onze manier van werken kan doorbreken. Van der Knaap is leergierig en nieuwsgierig en durfde al snel in overleggen te vragen naar meer duidelijkheid en vond er zelf haakjes om iets verder uit te zoeken. Hij had dus zelf een afgebakende opdracht gemaakt. Het was leuk om te zien hoe hij zich ontwikkelde en zich opgenomen voelde binnen ons team.’

Leerdoelen

‘Natuurlijk moesten we vooraf bekijken of er onderwerpen waren waar Van der Knaap op aan kon sluiten. Maar ik had ook een deel van zijn werk opengelaten met een vraag aan het team of hij een doorkijkje kon krijgen wat contractmanagement inhoudt. Hij had namelijk 3 leerdoelen en we wilden natuurlijk dat Van der Knaap het maximale uit zijn stage kon halen. We waren allemaal zo enthousiast dat er mooie afgebakende klussen ontstonden. Van der Knaap is vrij snel gekoppeld aan de contractmanagers binnen ons team. Als een collega naar een bijzondere locatie ging, zoals een vliegbasis of de militaire academie in Breda, dan ging hij mee.’

Vergroot afbeelding Linda Beurse
Beeld: RVB/Bart van Vliet
Beurse: ‘We zouden vaker een stagiair de kans moeten geven om bij ons stage te lopen’

Kruisbestuiving

‘Er ontstond een leuke en mooie kruisbestuiving tussen het RVB en de Hogeschool Rotterdam. Ik sprak regelmatig de stagebegeleider van Van der Knaap’s opleiding en daar zijn al wat zaadjes voor de toekomst geplant, want de studievakken sluiten heel goed aan bij wat het RVB doet. We zouden vaker een stagiair de kans moeten geven om bij ons stage te lopen.’

Collega

‘Van der Knaap’s stage duurde ruim 3 maanden en ons team vond het jammer hem te laten gaan. Hij had in korte tijd zoveel kennis opgedaan en we waren eraan gewend dat Van der Knaap ons team versterkte. Bovendien gaf hjj in een vroeg stadium al aan dat hij er oren naar had om tijdens zijn studie voor een paar dagen bij ons te komen werken. Hoe mooi is het voor hem om na zijn studie al werkervaring te hebben. Inmiddels werkt hij 2 dagen per week voor onze sectie. Hij is aangesloten bij een aantal contracten en dat gaat erg goed.’

Enthousiasme

‘De sectie Contractmanagement Onderhoud bestaat uit 22 personen en dat is een samenstelling van contractmanagers, twee coördinatoren en een sectiehoofd. Een aantal jonge mensen versterkt nu ons team en dat is voor een jonge stagiair leuk om die verbinding te hebben. Ik vond het erg leuk om te zien dat ons team Van der Knaap direct overal bij wilde betrekken en helpen. Iedereen in ons team pakte wat op.  We bieden iemand die de telefoon pakt en enthousiast is over het RVB een inkijkje in ons werk.'